א ו פ ק   ז ה ב  - מרכז ידע הכשרה וייעוץ להגנה סיעודית

   ת.ד. 233, ניר-צבי  טל': 9200238 – 08  פקס: 08-9209864  נייד: 050-7435865  

פעילויות

מי אנחנו? מאמרים   הוסיפו למועדפים

צרו קשר

 לדף הבית

 

 

מהי תוכנית הביטוח הסיעודי הטובה בישראל ?

מאת אבי רייטן   חוברת כנס: "מפת הביטוח בישראל – מבט לשנת 2004"  עדיף ביטוח 11/2003

 

 

שאלה שנשאלת באופן תדיר הן ע"י סוכני ביטוח והן ע"י לקוחות מוסדיים או פרטיים היא: " מהי תוכנית הביטוח הסיעודי הטובה ביותר בישראל כיום ו/או כיצד עלי לבחור את התוכנית הטובה ביותר ?" בנושא זה ראיתי התייחסויות שונות של גורמים המנסים לשכנע מדוע תוכנית זו או אחרת טובה ביותר ומדוע כדאי לרכוש דווקא את זו ולא את זולתה. צר לי לאכזב את העוסקים בעניין ותשובתי היא: הכל תלוי בצרכיו ותפיסת עולמו של הלקוח – ולכל לקוח תפיסת עולם שונה ולזה צריך לתת תשובה.

 

מאז תחילת שנת 2000 משווקות בארץ תוכניות ביטוח סיעודיות מצוינות. תוכניות אשר משתפרות חדשות לבקרים וכיום כולן ( שבע במספר ) עומדות בשורה חזיתית אחת ללא כל יתרון של אחת על  רעותה.

עם זאת קיימים הבדלים בין התוכניות אך הבדלים אלה אין בהם כדי לשנות את האמור לעיל כיון שלכל אחת מהן יתרון בעניין זה או אחר על מתחרותיה ומתוך כך גם חולשה מול האחרות. כל זאת בשוליים של התוכניות ולא במרכזן.

 

כאשר אדם הולך לקנות מוצר כל שהוא, הוא מחפש פתרונות לאותם דברים הנותנים מענה לטעמו ו/או תפיסת עולמו. יש מי שיקנה מכונית בגלל צבעה ויש מי שיחליט בשל יוקרתה ויש מי שיבחר בגין מחירה. הביטוח הסיעודי אינו שונה כלל מכל מוצר אחר. אדם אדם וטעמו, איש איש וחרדותיו. מגוון המוצרים הסיעודיים מאפשר לכל אדם למצוא את הנחוץ להלן מספר דוגמאות להמחשת דברי מתוך נקודת המוצא כי התוכניות זהות בליבתן דהיינו כולן פועלות בשיטת הפיצוי, הגדרות הזכאות זהות כמעט לחלוטין כך שבסיסו של המוצר מצוין וזהה.

 

לו הייתי חרד מפעולת טרור שתהפכני לנזקק סיעודי, הייתי בוחר בחברת "הראל" בה אין כל מגבלה במקרה כזה. מאידך לו הייתי חרד דווקא מתאונת דרכים לא הייתי בוחר בחברה זו בה התשלום במקרה כזה בארץ מוגבל ל – 6 חודשים.

 

לו הייתי מעוניין לקבל את הפיצוי מוקדם ככל האפשר הייתי בוחר ב"איילון" או ב"מנורה" חברות בהן תקופת ההמתנה היא בת חודש ולא חודשיים. אך לו הייתי חושש ממצב של הפרעות נפשיות או התמוטטות עצבים בוודאי שלא הייתי בוחר ב"מנורה" בה יש מגבלה אלא דווקא ב"אליהו" בה אין מגבלה לעניין זה.

 

אם מעניין אותי דווקא עניין הסיוע בשיקום הייתי בוחר ב"מנורה" בה הסכום גבוה ולא ב"פניקס" בה הסכום נמוך. כן הייתי בוחר בפניקס כיון שיש בתוכנית ברות ביטוח לגיל 65 ( אפשרות להגדיל את סכום הביטוח ללא הוכחת בריאות).

הייתי בוחר ב"מגדל" לו זוגתי ואני היינו בני 50 וכל מה שהיה מעניין אותי זו הפרמיה החודשית שהיא הזולה ביותר בענף לגיל זה אך לא הייתי בוחר בחברה זו לו היינו בגיל 65 ( הפרמיה הגבוהה ביותר).

 

אם הייתי חושש שבעתיד סכום הפיצוי שישולם יוקטן עקב השיטה של השתתפות ברווחים הייתי בוחר ב"איילון" ו"מנורה" בהן ההצמדה היא למדד.

 

לו הייתי צעיר הייתי בוחר דווקא ב"כלל" בה יש תוכנית עם תוספות ייחודיות לצעירים(Young) או ב"אליהו" המכסה גם שרות מילואים, אך לא הייתי בוחר בחברה זו אם מה שחשוב לי הוא דווקא כיסוי בזמן שהייה בבית חולים בטרם הוכרתי כנזקק סיעוד( אין).

 

הנה כי כן, אלה רק דוגמאות מועטות מתוך רבות שאני מכיר, בדבר ההבדלים הקיימים בשוליים של תוכניות הסיעוד.

אני אומר באופן הברור ביותר - תוכניות הביטוח הסיעודיות הנמכרות כיום ע"י כל חברות הביטוח מצוינות- הייתי בוחר את קנייתי על סמך: המקצועיות, הבקיאות והשרות שניתן לי על ידי סוכן הביטוח . עניין זה הייתי בודק לעומק לפני רכישת הביטוח.

 

 (הערה: מהמאמר שפורסם בסוף שנת 2003 מאד רלונטי גם בשנת 2005 למעט עניין המחירים בהם  חלו שינויים מפליגים ).

 

 

  חזרה לראש העמוד   

לכתבות נוספות של אבי רייטן 


© כל הזכויות שמורות לאבי רייטן

 

     ביטוח - מדריך הביטוח       מילון מונחי ביטוח             

    הקמת אתרים - קטיה שורצמן