א ו פ ק   ז ה ב  - מרכז ידע הכשרה וייעוץ להגנה סיעודית

   ת.ד. 233, ניר-צבי  טל': 9200238 – 08  פקס: 08-9209864  נייד: 050-7435865  

פעילויות

מי אנחנו? מאמרים   הוסיפו למועדפים

צרו קשר

 לדף הבית

 

 

ביטוח סיעודי מאי 2005: "הכשרת הישוב" הצטרפה, "אליהו" במחיר הנמוך ביותר

מאת אבי רייטן             עדיף ביטוח" 5 מאי  2005

 

 

ב – 1 מאי 2005 הושלמה מהפכת המחירים בביטוח הסיעודי הפרטי, מהפכה שהחלה בחודש יולי 2004.

במסגרת זו העלו כל חברות הבטוח, חוץ מ"אליהו", את הפרמיות בעשרות אחוזים שחלקם הגיע לכדי 100% (החודש השלימה את התהליך חברת "איילון").

 

במהלך השנים האחרונות יצאו כל חברות הביטוח במוצר ביטוחי סיעודי משופר ומקיף, וממש בימים אלה הצטרפה החברה האחרונה – "הכשרת הישוב" שיצאה עם תוכנית סיעודית משלה.

 

במשך הזמן (עד לשנויים הנוכחיים), התכנסו התוכניות למכנה משותף רחב ואופיינו בדמיון הרב שביניהן הן במוצר והן בפרמיות שנעו בהפרש של כ – 10% בין החברות השונות.

 

 התהליך שהחל ביולי אשתקד, שהוכתב ע"י מבטחי המשנה והסתיים עתה, לא שינה מהותית את התוכניות, אך הביא להפרשים משמעותיים, בפרמיות הנגבות ע"י חברות הביטוח. כיום ניתן בנקל להחליט על קנית מוצר בהתייחס למחירו. חברת "אליהו" נותרה יחידה עם פרמיות נמוכות באופן ברור משאר חברות הביטוח בתוכנית הפיצוי של "כל החיים" - לעיתים עד כדי מחצית מהפרמיה הנגבית בחברה אחרת, אך פערים אל מצטמצמים מאד כאשר מדובר על מסלול פיצוי של 5 שנים המיועד לגילאים הגבוהים יותר (פרטים מלאים ראה בהשוואות מאי 2005 ).

 

 עם זאת גם בקרב החברות האחרות ניכרים הבדלים מאד גדולים בפרמיות שמגיעים לכדי מאות שקלים בחודש. הבדלים אלה מביעים, בין השאר, תפיסת עולם של חברת הביטוח לגבי סוג האוכלוסייה בה החברה מעוניינת, לדוגמא: "מגדל" מקלה מאד בפרמיות הנגבות מאנשים צעירים ומכבידה מאד עם המבוגרים בעוד חברת "הראל" מציגה מדיניות הפוכה. "מנורה" לעומת זאת, כנראה ואינה מעוניינת להגדיל את תיק הסיעוד שלה בעידן של חוסר וודאות כך אני מסיק מהמחירים אותם היא דורשת.

 

לעניין זה מן הראוי להדגיש שהנושא כולו טרם מיצה עצמו במחקרים בעולם. זאת נוכח העובדה שהמגמות בהתפתחות הרפואה והארכת תוחלת החיים מצד אחד מול חסרונם של פתרונות לשיפור המצב הפיזי והמנטאלי של המזדקנים מהצד שני – מונעים יכולת להערכה נכונה של מידת הסיכון אותו נוטלות חברות הביטוח – סיכון שצריך להתבטא בפרמיה הנגבית היום לצורך תשלום תביעות עוד 10 – 20 שנה.

 

 החברות מודעות לקשיים הגדולים מולם עומדים הסוכנים בכל הקשור למחירים החדשים. חלקן מוצאות פתרון בגוון המוצרים כך שיתאפשרו שילובים שיקטינו את הפרמיות וחלקן מחזקות את הידע הבסיסי של הסוכן כדי שיוכל להתמודד עם הנושא במסגרת תהליך המכירה.

 

              

 

  חזרה לראש העמוד  

לכתבות נוספות של אבי רייטן   


© כל הזכויות שמורות לאבי רייטן

 

    

     ביטוח - מדריך הביטוח      מילון מונחי ביטוח                        

הקמת אתרים - קטיה שורצמן