א ו פ ק   ז ה ב  - מרכז ידע הכשרה וייעוץ להגנה סיעודית

   ת.ד. 233, ניר-צבי  טל': 9200238 – 08  פקס: 08-9209864 נייד: 050-7435865 

פעילויות

מי אנחנו? מאמרים   הוסיפו למועדפים

צרו קשר

 לדף הבית

 

 

תכניות ביטוח חדשות מבית כלל

פורסם ב"עדיף ביטוח":  גיליון 786 5/6/2014

 

  

צילום בכתבה במגזין "עדיף"

כלל ביטוח השיקה מספר פוליסות חדשות, תוך העלאת גובה הפרמיות, וכך הפכה למובילה במספר התכניות המוצעות למבוטחים.

כלל ביטוח החלה בתחילת השבוע לשווק מוצרי ביטוח סיעודי חדשים, בהם חמישה שינויים עיקריים. הראשון הוא אפשרות לתקופות פיצוי בנות שלוש, חמש, שמונה ועשר שנים ולכל החיים. נזכיר כי הכשרה השיקה גם היא לפני כחודש תכנית שבישרה לראשונה על פיצוי למשך עשור.

 

בנוסף עולה על המדף תכנית עם פרמיה משתנה, הגדלה בהתמדה בשיעור של 4% לשנה. עד כה רק לשתי חברות ביטוח היתה תכנית מסוג זה, המאפשרת רכישת ביטוח סיעודי על ידי צעירים. גם התכנית מבית כלל  אפשרית בכל אחת מתקופות הפיצוי המועמדות לרשות הציבור.

 

שינוי שלישי עליו מבשרת התכנית היא הרחבת התכניות המשלימות, המאריכות תקופת ביטוח לכיסויים קיימים. נוסף על התכניות הקיימות, בהן ישנה המתנה למשך 36 ו- 60 חודשים, המשלימות את הביטוחים הקיימים - "לכל החיים", הוסיפה החברה ארבע אפשרויות בהן תקופת הביטוח לאחר ההמתנה אפשרית להארכה ולהשלמת פיצוי לשמונה ולעשר שנים. כך, לדוגמא, מי שמחזיק פוליסה בה קיים פיצוי למשך חמש שנים בלבד, יכול לרכוש תכנית עם המתנה של חמש שנים ופיצוי לחמש שנים בלבד (השלמה לעשר שנים)

 

השינוי הרביעי הקיים במסגרת התכנית החדשה הוא שמגוון האפשרויות זמין גם לביטוחי ילדים, והשינוי החמישי והאחרון הוא שהתעריפים הועלו וערכי סילוק צומצמו.

 

בהתייחס לשינויים בתעריפים ובערכי הסילוק, יש להזכיר שיתר חברות הביטוח נקטו בצעד זה כבר לפני כשנתיים, בעוד כלל נותרה עם תעריפיה ההיסטוריים הנמוכים.

 

במסגרת שינויים אלה, הועלו בעיקר הפרמיות של מסלול "לכל החיים" בשיעור של כ- 20%, ואף בוטלה הנחת בני זוג לתכנית זו. המחירים של המוצרים האחרים הועלו בקצב מתון יותר, וכך התייצבה החברה ברמת מחירים סבירה מול אלה של החברות הגדולות, בעיקר בביטוח גברים.

 

גם בתכנית הכוללת פיצוי למשך שמונה שנים המחיר נמוך יחסית. עם זאת, התכנית לתקופה של עשר שנים יקרה מזו המקבילה שהשיקה לאחרונה הכשרה.

 

ההרחבה של התכניות המשלימות לתקופות מוגדרות וקצרות מאפשרת גמישות טובה יותר בהסדרת הכיסוי הביטוחי הסיעודי לצרכים השונים של האוכלוסייה בהתחשב בכיסוי המצוי בידם, בגילם, בצורך בהשלמה וביכולת התשלום של הפרמיה.

 

באמצעות השינויים הללו משדרת כלל ביטוח שאין לה עניין בביטוחים מסוג "לכל החיים", אף כי בחרה שלא להסירם מהמדף. עם זאת, המגוון המורחב של המוצרים פונה לסוכני הביטוח, וכך שמאפשר להם להתאים תכנית להגנה סיעודית עם כלים נוספים. כך מאבדת כלל את יתרון הפרמיות הנמוכות שהציעה עד כה ביחס למתחרות, אך החלה להוביל במספר התכניות המוצעות למבוטחים.

.

 

 

   * הכותב הוא מומחה ומרצה להגנה סיעודית.

אבי רייטן clu,

.

 

  חזרה לראש העמוד

          

 

 

    

     ביטוח - מדריך הביטוח      מילון מונחי ביטוח  

הקמת אתרים - קטיה שורצמן